Komentář k události při maskorojení

Vážená paní Dobiášová,

dovolte mi, abych upřesnil celou situaci, která se stala při příležitosti „Maskorojení“ a kterou popisujete na svém „webíku“. Píšete zde, jak jste „dováděli“ po obci. Proč ne, ale proč dovádíte po krajských komunikacích? Proč zastavujete projíždějící auta a vystavujete řidiče riziku, že někoho porazí? Vždyť nevíte, co se při takovém „dovádění“ může stát. Nebyli jste zajisté všichni střízliví a přitom jste byli účastníky silničního provozu. Když už jsem to, co popisujete, spáchal, proč jste okamžitě nezavolali policii, aby vše vyšetřila na místě? Proč to dnes popisujete, jako mojí vinu? Já nepopírám, že jsem řádně projížděl po krajské silnici, kde jsem potkal neuspořádaný průvod jakýchsi masek. Důrazně ale popírám, že bych někoho z nich porazil. Žádný náraz jsem neslyšel a ani při pohledu do zpětného zrcátka jsem neviděl, že by někdo ležel na zemi. „Poškozenému“ jsem volal. Tvrdil, že jsem ho zasáhl zrcátkem. Na vozidle ani na zrcátku žádné stopy nárazu nejsou. Zrcátko nebylo poškozeno a ani se nesklopilo. Naopak jsem musel řešit nepříjemnou dopravní situaci, kdy jsem pomalu projížděl davem lidí a nezrychloval, jak píšete a přitom nevěděl, z které strany mi někdo opilý spadne či vstoupí pod auto. Poškozeného jsem se také samozřejmě zeptal se ho na jeho zdravotní stav a zároveň i na to: „Proč jste hned nevolali policii?“ Bylo mi odpovězeno, že to obecní úřad nechtěl. Ptám se proč?

Mohu už jen spekulovat, že by se Vám policie nehodila „do krámu“ při Vašem „dovádění“ po krajských komunikacích, když se vlastně nic nestalo. Možná byste byli moc rádi, kdyby Vás z komunikace pouze vykázala bez dalšího postihu. Proč se tedy nyní, když se „poškozenému“ nic nestalo a nikdo naše „dovádění“ více neřeší, neopřít do Vrby a spol. Vy byste snad i byla ráda, abych někomu něco způsobil. Vy byste se snad z neštěstí druhých dokázala i radovala. Taková mi totiž přijdete, že jste povaha. Myslím si, že by se místní lidé konečně nad Vaším štvavým počínáním měli hlouběji zamyslet – otevřít oči. Váš „webík“ štve proti všem, kteří nesouhlasí s Vámi a současným vedením obecního úřadu. Vnímám ho jako největší zdrojů sváru mezi občany.

Po opakovaných volbách jsem si více nechtěl všímat veřejného dění. Řekl jsem si, že budu jako jeden z občanů naší obce. Zaplatím si poplatky, budu dodržovat zavedené zvyky, ničeho si nebudu všímat, budu si žít za svým plotem a sbohem. Nicméně Vaše neustálé narážky a urážky na Vašem „webíku“, nejen na moji osobu, ale i na ostatní členy minulého obecního úřadu, mě nutí se tomuto nějakým způsobem postavit. Jak, sám ještě nevím, ale věřte, že nenechám házet špínu na sebe a na lidi, kteří na rozdíl od Vás za něco stojí a pro obec v minulosti tvrdě pracovali. Věřte, že vy můžete v životě dělat, jak se říká „psí kusy“, ale tyto lidi, nikdy nedostihnete.

Navíc Vás upozorňuji, že jelikož se obávám z Vaší strany budoucího možného zkreslení celé události, informoval jsem o všem Policii České republiky.

Dále je nutné říci, že mi uniká, kdo vlastně celou akci pořádal. Vy uvádíte „Děkujete hasičům, jako hlavním organizátorům“, pak píšete o „Hlízovských ženách“ (A to je kdo?) a nakonec, na oslavách MDŽ, je veleben za organizaci obecní úřad. Ať je to jak chce, ale věřím, že neodkladně vystavíte na Váš „webík“ příslušná povolení od odboru dopravy na zvláštní využití krajské komunikace. Pokud je nevlastníte, vystavili jste všechny účastníky „dovádění“ vysokému stupni nebezpečí a sebe v případě, že by se něco opravdu stalo, velkým problémům.

Je mi jasné, že tento můj dopis nezůstane bez Vaší odpovědi, ale důrazně Vás upozorňuji, že by bylo vhodné, abyste už konečně nemátla občany psaním polopravd a lží. Ústně jsem Vás o to žádal již v minulosti na jednom podzimním zastupitelstvu obce, kde jsme byli oba přítomni. Jak se zdá minulo se to účinkem. Než něco napíšete, ověřte si fakta! Nevěřte všemu, co Vám kdo napovídá. Věci nejsou jen černobílé.

Ing. Jiří Vrba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat