Likvidace suti – dopis starostovi

Dne 27.4.2016 jsem odeslal dotaz starostovi, resp na obecní úřad a všem zastupitelům. Jeho nezkrácenou podobu Vám zde předkládám.
Pavel Rak

pane starosto,
Dnes 27.4.2016 jsem byl spoluobčany upozorněn na práci mechanizace v lokalitě „na vlečce“ a následný odvoz suti.
Zprvu jsme zajásal, neboť jsem předpokládal pouze odvoz navežené stavební suti firmou Hochtief, kterou zde měla uskladněnou 9 měsíců v rámci akce „rekonstrukce mostu“ a pocházela odtamtud.
Zjistil jsem ovšem následující skutečnosti:
– není odvážena pouze suť, ale zároveň i pěkná zemina, která zde byla uskladněna. Tato hlína je odvážena firmou na závoz a finální úpravu stavebních prací u mostu. Cena takové zeminy není zanedbatelná, například firma Zers ji nabízí od 150,- Kč do 250,- Kč za kubík. Tato zemina zde byla uskladněna pro potřeby občanů obce, jedná se o zeminu, která je určena pro finální úpravy povrchu.
– suť navežena z opravy mostu je sice odvážena, ale na obecní pozemek v lokalitě „Na vrších“.

O těchto krocích jsme nebyli jako zastupitelé informováni, přestože zasedání zastupitelstva bylo 21.4., tedy před necelým týdnem. Na zasedání jste pouze informoval, že suť bude zlikvidována firmou Hochtief, ale že nám bude tento bordel vyvážen na obecní pozemek – o tom nepadlo ani slovo.

Máme na Vás jako zastupitelé několik otázek – jste si vědom možné kontaminace suti? – Dle našich informací byl most stavěn ze stejné haldy jako Malínský nadjezd, tam se řeší otázka arsenu.
Konzultoval jste tento vývoz ( myšleno suti ) s odborem životního prostředí, popř. s dalšími kompetentními orgány?
Proč je vyvážena pěkná zemina, která byla navezena v rámci akce výstavby kanalizace v naší obci cizí firmou na dokončení její akce?
O celé této akci jsme nebyli jako zastupitelé informováni, neustále jste předesílal, že likvidace suti proběhne firmou Hochtief, ale o vývozu na obecní pozemek nepadlo ani slovo!!
Děkujeme předem za písemné zodpovězení našich otázek a věříme, že jste si vědom případných následků a jste připraven za ně nést odpovědnost.
Pavel Rak
Lada Lisá
Jitka Šimková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat