Rezignace Ing.Vrby na mandát zastupitele

Dne 24.6.2015 se Ing.Vrba vzdal mandátu zastupitele. Na jeho žádost zde zveřejňuji jeho prohlášení.

Vážení voliči,

dne 24.6. 2015 jsem předal starostovi obce svoji rezignaci na mandát zastupitele. Pro některé z Vás to může být rozčarování, jiní to třeba uvítají, ale věřte, že mě k tomu vedly racionální důvody. Vím, že budu nahrazen kandidátem z našeho sdružení „Za rozvoj obce“, který mandát přijme. Svým jednáním tedy neohrozím pád zastupitelstva.

Myslím, že svým odstoupením napomůžu uklidnění hysterie, která v Hlízově v předvolebním období nastala. Svými hlasy jste určili směr, jakým se dění v obci bude dále ubírat. Já s touto cestou nesouhlasím, ale akceptuji Vaši vůli.

Mým příznivcům, kterých není vůbec zanedbatelný počet a kteří mi věřili po 20 let, co jsem v ZO působil a samozřejmě i těm mladším, děkuji za projevenou důvěru. Umožnili mi tímto, co se každému v životě nepoštěstí. Udělat něco pro druhé. Zapsat se pozitivně do historie jedné malé obce. Vím, že spoustu věcí a rozhodnutí šlo udělat jinak, ale to, jak z vlastní zkušenosti dobře víte, člověk zjistí, až když už je „po boji“.

A samozřejmě nemohu nepoděkovat svým „politickým“ i lidským odpůrcům, protože mě utvrdili v tom, že život skutečně není peříčko. Z jejich chování jsem zjistil, čeho všeho jsou lidé schopni. Za honbou po moci jsou ochotni použít i nezákonné prostředky a pomluvy nejtěžšího kalibru. Nikdy jsem se neobohatil na úkor obce, jak je neustále omíláno především v místních restauračních zařízeních. A co vůbec považuji za nejsmutnější, je fakt, že ve své štvavé kampani neváhaly využit svoje vlastní děti. Dění za posledních několik týdnů v obci bylo hodně vyhrocené a nepříjemné, ale v mnoha věcech pro mě také poučné. Věřte, že když nic jiného, tak mi pomohlo oddělit mezi lidmi „zrno od plev“. Jasně se vyselektovali rádoby kamarádi, známí a příznivci od skutečných přátel, jejichž počet se pro mě za poslední dobu paradoxně nečekaně rozrostl. Věřte, že je to nenahraditelná zkušenost a poučení.

Ještě jednou všem velký dík a věřím, že zloba, závist, zášť, strach a svár v obci brzy pominou.

Jiří Vrba

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *