Vyjádření Mgr.Luďka Plegera, profesí policista, k odposlechům

Vážení spoluobčané,

proběhlé události v naší obci mě nutí napsat par řádek a vyslovit svůj názor k tomu, co se v rámci předvolebního boje v naší obci děje. Reaguji na nahrávku rozhovoru mezi pracovnicí obecního úřadu Hlízov a bývalým starostou panem Ing. VRBOU. Chci vyslovit svůj názor na právní důsledky a porušení některých základních pravidel, která by se mezi slušnými lidmi měla dodržovat. Předpokládám, že záznam z pevné telefonní linky vznikl nelegální akcí někoho z blízkých spolupracovníků pana Škarky. Nemohlo by tomu být ani jinak! Legální nasazení techniky ze strany orgánů činných v trestním řízení nepředpokládám, a pokud tomu tak je, nedovolím si ho jakkoliv komentovat!
Pokud se zastupitelé rozhodli techniku nasadit, měli věcně a místně příslušnému orgánu tento krok nahlásit a dokonce podle povahy věci, kterou tím sledovali, měli povinnost pracovníky obce o této technice informovat. Tato opatřeni jsou v dnešní společnosti běžná, není to nic neznámého, ale je to horká půda, která vyžaduje přísné dodržování zákonných pravidel. Jasným cílem musí být ochrana obecního úřadu.
Uvědomme si, že komunikace z obecního úřadu je citlivá věc a nemluví se jen o obyčejných věcech, jak tomu bylo ve zveřejněné ukázce. Probírají se vážná témata týkající se důležitých procesů v obci. Taková komunikace musí zůstat skryta a přístup k ní mají jen zastupitelé zvolení v řádných volbách!
Musím říct, pane Škarko, že takový amatérismus, ke kterému došlo v rámci vašeho řízení obce, nemá v české kotlině obdoby. Nejen že si o rozhovoru štěbetají vrabci na našich střechách, dokonce jste nedokázal zamezit tomu, aby si rozhovor poslechl každý, kdo na této planetě užívá facebook. Poškodil jste úřad, kterého jste zástupcem, a ztratil veškerou důvěru, kterou jsem k Vám měl. Ta vaše skupina, obývající prostory úřadu je schopna ještě napsat lživé vyjádření, že nemáte s odposlechem nic společného. To je vrchol vážení.Místo toho, aby jste si dal za cíl obec sjednotit a dát občanům Hlízova směr, tak aby táhli alespoň většina za jeden provaz, jste obec neuvěřitelně rozhádal. Připadám si jako při předvolebním boji v rámci parlamentu některé z rozvojových zemí. Jsem přeci obec o cca 550 obyvatelích!
Závěrem mě moc mrzí to, že ačkoliv byl na vážnou situaci pan Škarka upozorněn, přijal danou skutečnost velice laxně a chce ji řešit až po volbách…??? Děkuji tímto našim občanům, kteří tuto protiprávní činnost vyhodnotili jako velmi vážné porušení a událost oznámili příslušným orgánům.

Mgr. Luděk Pleger, občan Hlízova

1 Komentář

 1. muzikant

  Pan starosta Škarka na web.stránkách Ob.úřadu mimo jiné k odposlechu napsal: …“jsou jasně slyšet obě strany hovoru. O způsobu montáže přímo do telefonů nebo do sítě nemáme nejmenší představu“. Opravdu pane starosto??? Nepřipomíná vám to něco???
  A protože cesta vedení pevných linek je telefonní společností uzamčena,tak jedině volný přístup k těm dvěma drátům byl v místnosti vašeho úřadu. A k těm má přístup kdo??? Moc lidí asi ne!!! A v historii zabezpečení,se přece dá najít kdo a kdy vstupoval do chráněného objektu.
  Pane starosto,je neobvyklé aby představitel obce,kterému se někdo nabourá do komunikačního systému obce, odmítl řešit takouvouto závažnou událost až po čase(v totmto případě po volbách) a musí to za něj udělat podřízená osoba.
  Nahrávka odposlechu se rychlostí blesku začala šířit po soc.sítiF. A najednou po ní není ani památky!!! Vaše sláva – polní tráva!
  Pane Dr.Škarko,je nehorázné v této situaci veřejne klamat svým prohlášením občany! Odstupte z kandidátky voleb. Možná jste dobrý zvěrolékař, určitě ale nejste a nebyl by ste dobrým starostou obce!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *